Pomysły na postanowienia noworoczne inne niż dotychczas

Pomysły na postanowienia noworoczne inne niż dotychczas. Słowa kluczowe: postanowienia noworoczne Pamiętasz swoje ostatnie postanowienie noworoczne? Jeśli nie to chyba znak, że pomysł znowu nie wypalił. Niestety podczas chwili dobrej zabawy często decydujemy się na wyzwania, które ciężko jest nam doprowadzić do końca. Może w tym roku wybrać coś bardziej realnego i cieszyć się z osiągniętego celu? Oto kilka pomysłów na postanowienia noworoczne, które da się zrealizować i nie zwariować.

1. Więcej uśmiechu na twarzy.

Może na początku poczujesz się dziwnie, uśmiechając się do obcych ludzi idąc chodnikiem. Z czasem, kiedy zauważysz, że ludzie go odwzajemniają poczujesz przypływ energii. Spróbuj.

2. Zacznij panować nad stresem i nerwami.

Oprócz lepszego samopoczucia, odczujesz zmiany w wyglądzie. Twoje zdrowie również się poprawi. Jeśli nie dajesz sobie rady sam z tym problemem, poczytaj o technikach relaksacyjnych. Może joga?

jak skutecznie realizować postanowienia na nowy rok
Nowy rok to idealna szansa aby zmienić swoje życie i zacząć realizować swoje postanowienia

3. Więcej snu.

Wyłącz telewizor godzinę wcześniej niż do tej pory. Organizm odpłaci się z nawiązką za taki luksus. Sen regeneruje nasze siły.

4. Zacznij dbać o środowisko.

Świadomość tego, że przyłączyłeś się do tak globalnego procesu podniesie Twoją samoocenę. Poczujesz się zdecydowanie lepiej, nawet jeśli będą to małe kroczki w przejściu na tryb „eko”.

5. Zrób coś dla innych – pomagaj.

Możesz pomagać w wielu instytucjach. Wolontariat jest dziś na wagę złota. Przestaniesz narzekać na własny żywot, kiedy zaczniesz dostrzegać problemy innych.

6. Wyłącz komputer i telefon.

Wyznacz sobie czas, który chcesz poświęcić na buszowanie w internecie i konsekwentnie się tego trzymaj. W przyszłości Twoje oczy na pewno Ci za to podziękują.

7. Spędzaj więcej czasu z bliskimi i przyjaciółmi.

W dobie ciągłego pośpiechu zapominamy o najważniejszym. Rodzina i przyjaciele powinni zawsze być na pierwszym miejscu, a często o tym zapominamy.

8. Znajdź czas na rozwój pasji.

Jeśli ograniczysz czas spędzony przed telewizorem i komputerem, na pewno wygospodarujesz dodatkowe godziny na to co lubisz.

9. Ćwicz asertywność.

Tego naprawdę można się nauczyć. Jeśli czujesz się wykorzystywany przez otoczenie, zacznij mówić stanowcze „nie”.

jakie cele obrać w nowym roku
Postanowień nie musi być dużo, ważne żebyś je zrealizował

10. Więcej się ruszaj.

Jednym z Twoich ostatnich postanowień noworocznych było bieganie lub siłownia i nic z tego nie wyszło? Nie popełniaj tego samego błędu w tym roku. Niech to będzie dodatkowy spacer z psem czy pójście do sklepu na pieszo.

11. Zacznij oszczędzać.

Kup skarbonkę. Mogą to być niewielkie kwoty, ale odkładane systematycznie. Zbieraj pieniądze do następnego Sylwestra. Zdziwisz się, ile można zaoszczędzić w ciągu roku.

12. Zwracaj uwagę, na to co jesz.

Dieta i odchudzanie to najczęstsze postanowienia noworoczne. Jeśli tak było w Twoim przypadku i nie było efektu, zmień nawyki żywieniowe. Drobnymi krokami też osiągniesz cel. Nie nazywaj tego dietą, a zdrowym odżywianiem.

13. Używki

No cóż…Podobnie jak z dietami. Obiecujemy sobie rzucić palenie, procenty i…różnie to bywa. Może tym razem uda się pozbyć nałogu, który szkodzi naszemu zdrowiu?

Jeśli chcesz dodać coś do powyższej listy to śmiało. Liczą się chęci i ciekawe pomysły. Nic tak nie cieszy jak osiągnięcie wybranego celu i stawianie sobie kolejnych wyzwań. Jeśli Ci się uda wprowadzić choć jeden pomysł w czyn i systematycznie będziesz go realizował, bez ciśnienia i presji czasu to traktuj to jako sukces. Sylwester tuż tuż. Przemyśl wcześniej swoje postanowienie noworoczne, byś po przebudzeniu już w Nowym Roku mógł przystąpić do jego realizacji. I może niech jedną z twoich obietnic będzie…dotrzymanie postanowienia noworocznego.