Jak radzić sobie ze stresem?

Szeroko pojęta cyfryzacja życia w zatrważającym momentami stopniu wymusza na nas zmianę stylu życia. Jeszcze dwie dekady temu ludzie żyli względnie spokojnie i stabilnie, ale po pojawieniu się internetu i związanych z nim udogodnień można spokojnie stwierdzić, że ludzkość wrzuciła wyższy bieg i idzie przez życie znacznie bardziej dynamicznie.

Stres – jak sobie z nim radzić?

Wiele osób z uwagi na cyfryzację musi niemal stale być w pracy i starać się być na bieżąco z portalami internetowymi lub branżą, w ramach której operujemy. Internet jest bez cienia wątpliwości jednym z największych wynalazków w historii ludzkości i większość sceptycznych wobec niego głosów po prostu się myli: to jednoznacznie fantastyczna sprawa, że mamy możliwość kontaktu z człowiekiem żyjącym po drugiej stronie świata lub że możemy zrobić zakupy za pośrednictwem kilku kliknięć i spokojnie oczekiwać dostawcy, zamiast wychodzić na zewnątrz. Wyższe tempo życia sprzyja jednak również bardziej szkodliwym nawykom i stanom, takim jak na przykład nieprawidłowe sposoby radzenia sobie ze stresem i przewlekłe zmęczenie. Zdecydowanie warto jest na chwilę wyhamować w codziennym biegu i zreflektować się, czy w ferworze walki o karierę lub status społeczny, nie zaczynamy sobie w różnoraki sposób szkodzić.

sposoby na walkę ze stresem
Stres może prowadzić do wielu nieprzyjemnych schorzeń

Jak sobie radzić ze stresującymi sytuacjami

Sytuacje stresowe zazwyczaj dotykają naszej codzienności w tak wielkim stopniu, że wręcz przestajemy zwracać na nie uwagę i w miarę naturalnie uczymy się redukować stres w sposób w miarę możliwości najbardziej płynny i najprostszy. Problem polega na tym, że zaledwie niewielki ułamek osób ma coś w rodzaju naturalnych predyspozycji do redukowania stresu w sposób całkowicie zdrowy – zdecydowana większość z nas radzi sobie z nim w sposób, który na dłuższą metę może być wręcz szkodliwy dla naszego zdrowia psychicznego. Jak to wygląda w praktyce? Szkodliwe nawyki przybierają różną postać: ogromna część z nas lubi na przykład wszelkie negatywne emocje dosłownie zajadać, pochłaniając codziennie prawdziwie astronomiczne ilości słodyczy lub nawet zdrowego jedzenia, które w ogromnych ilościach staje się już zdecydowanie mniej zdrowe. Inną tendencją jest oddawanie się używkom: część z nas pali papierosy, część pije alkohol.

Stres a uzależnienia

Należy pamiętać, że fundamentem każdego uzależnienia jest właśnie chęć zaleczenia pewnych emocji przez osobę uzależnioną – uczymy w ten sposób organizm, że istnieje coś w rodzaju drogi na skróty, która nie wymaga konfrontacji z problemem, z którym się borykamy. Na dłuższą metę tego rodzaju zachowanie oczywiście nie ma sensu, bo problem przecież zostaje i z czasem życie zmusi nas do skonfrontowania się z nim.

walka ze stresem
Ze strachem można skutecznie walczyć !

Jeśli chcemy zredukować poziom odczuwanego na co dzień stresu, metody służące do tego wcale nie są skomplikowane i w gruncie rzeczy znacznej części z nas od razu przyszłyby na myśl. Na pewno warto jest zadbać o higienę życia: dbać o to, by żyć w otoczeniu czystym i schludnym, odżywiać się regularnie, aktywność fizyczna również jest doskonałym pomysłem. Jeśli potrzebujemy nauczyć się radzić sobie ze stresem nagłym, najlepiej byłoby nauczyć się kilku technik medytacji, które, wbrew stereotypom, nie są jakimś mistycznym doświadczeniem, lecz po prostu obserwowaniem swoich myśli w celu uspokojenia się.

źródło:

https://forum-hardware.de/thread-4395.html
http://www.kosmetik-forum.info/fragen-antworten-foren/auto-erfolgreich-verkaufen-t2059.html#4981
https://wunsch-kind.net/Forum/Thema/welche-reifenmarke/#post-2708
https://www.the-post-office.de/forum/branding-life/auto-sicherungen
https://www.praxis-naas.de/forum/body-mind/auto-sicherungen
http://www.meine-hochzeit.info/forum/view1topic.php?p=1516#1516
https://forum.mein.baby/thema/355-elektromobil-oder-scooter/#post3513
https://www.reisezielforum.de/viewtopic.php?p=40182#p40182
https://www.neurodermitisportal.de/forum/thema/auto-sicherungen/
https://www.vpn-zum-ikva-beweisforum.de/66907274nx66014/plauderecke-f40/auto-verkaufen-t1178.html#p13771
https://www.rfwforum.de/viewtopic.php?f=25&t=9547&p=109988#p109988
https://www.autokult.de/forum/off-topics/48610-suche-gps-tracker-auto/#post61393
https://www.neurodermitisportal.de/forum/thema/sicherungen-im-auto/#new-post
https://therisingnetwork.com/forums/topic/autosicherungen/
https://phobics-awareness.org/forums/topic/diagramm-sicherungskastens-im-auto/
https://www.hoodpals.com/forum/thread/742/diagramm-sicherungskastens-im-auto/
https://www.iasparliament.com/forum/diagramm-sicherungskastens-im-auto-83657
https://www.optionfundamentals.com/forums/topic/diagramm-sicherungskastens-im-auto/
https://lumostestprep.com/forums/topic/diagramm-sicherungskastens-im-auto/
https://blockchainvan.com/forum/other-general-discussions/discussion-about-blockchainvan-com/83681-%E2%80%8B%E2%80%8B%E2%80%8B%E2%80%8Bwie-%C3%BCberpr%C3%BCfe-ich-autosicherungen
https://www.bilshot.com/forums/topic/wie-uberprufe-ich-autosicherungen/
https://www.side-gigster.com/forums/topic/wie-uberprufe-ich-autosicherungen/
https://forum.worldwindcentral.com/forum/web-world-wind/web-world-wind-help/163643-%E2%80%8B%E2%80%8B%E2%80%8B%E2%80%8Bwie-%C3%BCberpr%C3%BCfe-ich-autosicherungen
https://forum.curatingincontext.com/index.php/community/main-forum/sicherungs-und-relaiskastendiagramm/
https://www.decentralized.com/chapters/forums/topic/sicherungs-und-relaiskastendiagramm/
https://blessingsonthenet.com/forum/discussion/5887/sicherungs-und-relaiskastendiagramm