Co warto zobaczyć w Barcelonie ?

Jedziesz na wakacje do Hiszpanii? Twoim wymarzonym kierunkiem jest katalońska stolica – Barcelona? To świetnie! Oto krótki przewodnik po tym mieście, pomagamy wybrać najciekawsze miejsca, które można zobaczyć nawet podczas weekendowego wypadu w to urocze miejsce.

Przede wszystkim Gaudí

Barcelona słynie z przepięknych projektów architektonicznych Gaudíego. O tym, że trzeba zwiedzić katedrę Sagrada Familia i przespacerować się po Parku Güell, wiedzą praktycznie wszyscy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że stolica Katalonii kryje jeszcze kilka innych pięknych budowli zaprojektowanych przez tego właśnie artystę. Warto przyjrzeć się budynkom Casa Mila, zwanemu inaczej La Pedrera (kamieniołom) czy Casa Batllo, prawdopodobnie jednym z najdziwniejszych budynków świata tamtego okresu.

Estadio Camp Nou

Dla fanów piłki nożnej, ale nie tylko. Poza możliwością wejścia na stadion, otrzymujecie również możliwość wejścia do muzeum FC Barcelony, które jest przygotowane na tyle ciekawie, że nawet osoby niezainteresowane tym sportem znajdą coś dla siebie. Warto zapoznać się z hiszpańskim Grouponem, ponieważ od czasu do czasu pojawia się możliwość wykupienia kodu z 50% rabatem na bilety. To dużo, bo takie zwiedzanie, nie ma się co oszukiwać, do najtańszych nie należy. Barcelona to znany ośrodek sportowy i nie warto o tym zapomnieć, nawet w czasie wakacji!

stadion barcelony
Stadion Estadio Camp Nou , jednej z najlepszych drużyn na świecie – FC Barcelona

Najlepszy punkt widokowy

Montjuïc to przepiękne wzgórze w Barcelonie. Znajdziemy tu sporo atrakcji turystycznych, ale jest to również miejsce z niezwykłym widokiem na okolicę. Jak wiadomo, warto tu się wybrać na zachód słońca. Jeśli chodzi o zwiedzanie, do dyspozycji mamy zamek oraz żydowski cmentarz, stadion olimpijski wraz z muzeum, ogród botaniczny czy latarnię morską.

Coś dla plażowiczów

Urlop w Hiszpanii nie może zostać zaliczony do udanych bez poświęcenia części czasu na plażowanie. Mamy do wyboru dwie duże plaże: Barceloneta i Bogatell. Obydwie znajdują się blisko siebie, więc gdyby nam nie odpowiadała jedna, idziemy na drugą. Problemem może być ich położenie, bo są w centrum miasta. Dla jednych idealnie, bo nie trzeba daleko jechać, dla innych spore wyzwanie – nie ma co się łudzić, że znajdziemy dla siebie pustą przestrzeń. Z pomocą może nam przyjść pobliska miejscowość – Badalona. Z pewnością mniej oblegana, również posiada wspaniałą piaszczystą plażę, a dojedziemy tu pociągiem bezpośrednio z centrum Barcelony.

Średniowieczne zakamarki

Zwiedzając Barcelonę nie da się przejść obojętnie obok architektury średniowiecznej. Koniecznie trzeba zobaczyć Barri Gòtic. Spacerując pomiędzy budynkami znajdziemy przede wszystkim katedrę katalońską, bo Sagrada Familia, choć najbardziej znana, nie jest tą najważniejszą. Zaraz obok trafiamy do głównej synagogi w części zwanej El Call, w której zwiedzimy dość ciekawe muzeum poświęcone życiu Żydów w średniowiecznym mieście. Najbardziej znanym ujęciem fotograficznym cieszy się Pont del Bisbe łączący Palau de la Generalitat z La Casa dels Canonges

barcelona zabytki i atrakcje turystyczne
Piękny widok na panoramę Barcelony

Wymienione tutaj TOP 5 jest bardzo szerokie i zupełnie nie wyczerpuje listy miejsc, które warto zwiedzić będąc w tym niezwykłym miejscu. Życzymy wspaniałych wakacji!